Hölgyválasz, ahogy azt Csonka András látja

Kedden a vihar miatt elmaradt, így ma, azaz szerdán pótolják a Mézesvölgyi Nyár programsorozat keretén belül a Hölgyválasz című romantikus vígjátékot. Ennek apropóján kértük interjút a darab egyik kulcsszereplőjétől, Csonka Andrástól.

A nagy vihar miatt elmaradt a Hölgyválasz cím darab, ma, azaz szerdán pótolják este 8 órától a Mézesvölgyben.

A zenés, táncos darabot az emberek a híres Richard Gere-filmből ismerhetik. Egy unalmas, középkorú férfi beiratkozik egy tánciskolába. A kritikusok szerint a távol-keleti verziója érdekesebb (ez a Hölgyválasz), mert arról szól, hogy a tánc felszabadító ereje miként hat különböző emberek életére, és közülük ki milyen módon találja meg önmagát a legvégére. 

Az előadásban kulcsszerepe van Csonka Andrásnak, aki amúgy színész, énekes és kiváló táncos is. Tőle kértünk interjút.

Neked jutalomjáték, hiszen nyertél táncversenyt – írta egy kritikus, egyetértesz ezzel?

Részben, mert valóban 18 évvel ezelőtt Keleti Andreával megnyertük a Szombat esti láz nevű televíziós táncverseny, és énekesnek is gondolom magam, de prózai szakon végeztem a Színművészetin. Amiért ez a darab érdekes lehet, mert a társastánc világa Magyarországon nem annyire ismert vagy népszerű. Örömmel visszük el ebbe a világba a nézőket. Tehát jutalomjáték, elfogadom.

Láttad a filmet?

Nem, de most megnéztem. Nem varázsolódtam el a hangulatától, nem is értettem, hogy miért fontos ez nekünk.

De?

De ez más, több, mélyebbre ástunk benne például a humor terén. A darabot sokkal jobbnak tartom, mint a filmet.

Túl a szórakoztatáson van ennek a darabnak társadalmi üzenete?

A főszereplőnek valami hiányzik az életéből, fásulttá válik, ilyenek vagyunk mi is a mindennapi életben és akkor kell valami, ami ebből kizökkent. A tánccal jobbá tehetjük a kapcsolatunkat, ez mindenképpen egy üzenet, ennél ezért sokkal mélyebb dolgot nem kell belelátni. A lényeg azonban, hogy figyeljünk egymásra.

Ez vígjáték vagy valami más?

Szinte lényegtelen, hiszen szórakoztatni próbálunk és a nézők imádják. Sok féle színt kapnak egy estén belül.

Hogyan telik majd az ősz, milyen a színházi piac, a könnyűzenészek már panaszkodnak?

Nézd, a magánszínházak működnek, mi nem engedhetünk meg magunknak a félházakat. Ezért nagyon alapos és piacorientált a darabválasztás. Még van egy réteg, amely meg tudja engedni magának a színházat, de ezért minőséget vár el. Azt nem tudom, hogy miképpen alakul a jövő, de személy szerint bizakodom.

Mi a terved?

Nincs panasz, szerepelek majd a Da Vinci-kódban, amit viszont nagyon várok a Menopauza férfi változata. A Menopauza a nőknek szól a Játékszínben, és nagy sikerrel megy, most ennek jön a “férfias” folytatása.

Mikor?

Tavasszal, és dédelgetek még egy tervet, egy újabb lemezt. Tudom, ma már nincs ilyen, de én még szeretem kézben is fogni azt, amit megcsinálok, azaz jövőre újra énekelek, remélem egy vagy két slágert.