Azt írják, hogy “a kivágásra javasolt fák vagy balesetveszélyesek voltak, vagy zavarták a helyi ökoszisztéma egyensúlyát. Fontos tudni, hogy a beavatkozás nem azonnali és tömeges fakivágást jelent”.
Egy hároméves ütemterv alapján, fokozatosan történik majd a munka, szigorúan figyelembe véve a természetvédelmi előírásokat. Különösen ügyelnek arra, hogy a munkálatok a költési időszakon kívül, a fák nyugalmi időszakában (október-február) történjenek, így minimalizálva a környezeti zavarást.
A poszt alatt sokan megfogalmazták véleményüket. Van, aki azt írta: “a tavak körüli területeken, különösen az Öreg Tónál, az elmúlt években valóban történtek fakivágások, melyek után a pótlás elmaradt. Hasonlóképpen, a 2001-es vihar után a strand területén kidőlt, vagy kettétört fák helyére sem került mindig új ültetés. Aggodalomra ad okot az is, hogy a volt patakmeder betoncsőbe terelésekor szinte az összes fát kivágták, és védett halak is elpusztultak”.
Más azt tapasztalta, hogy az Álomhegyi-tó mögötti telepített nyárfásról, melynek állapota komolyan romlik. Számára úgy tűnik, egy sárga színű gomba támadja a fákat, melynek következtében azok elszáradnak és ágaik letörnek.
Mindenesetre a város azt ígéri, hogy a mostani beavatkozás egy lehetőség arra, hogy orvosoljuk a múlt hibáit, és fenntarthatóbb jövőt teremtsünk tavaink körül, figyelembe véve a természeti környezet aktuális kihívásait is.