A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai még idén májusban indították el a nyomozást, amikor egy összehangolt akció során három kábítószer-kereskedőt fogtak el Dányban, Sülysápon és Isaszegen. Az akkori rajtaütéseknél jelentős mennyiségű kábítószergyanús anyagot, kendernövényeket és nagy értékű vagyontárgyakat foglaltak le a nyomozók.
A nyomozás szálait tovább göngyölítve a rendőrök újabb három gyanúsítottat azonosítottak, akik közül az egyik közvetlenül a veresegyházi fogyasztói kört szolgálta ki. A rendőrségi adatok szerint a 37 éves, veresegyházi illetőségű A. Ali 2024 eleje óta folytatott kábítószer-kereskedelmet a térségben; az amfetamin grammját 1500, míg a marihuánát 2000 forintért értékesítette a helybéli vásárlóknak.
A hálózat másik két tagja közül a szintén 37 éves S. Ádám a fővárosban árult amfetamint, és rendszeresen adott el a tiltott szerből a májusban már elfogott isaszegi M. Richárdnak. A trió harmadik tagja, a 23 éves Ü. Richárd tavaly év eleje óta terítette a drogot Gödöllőn és Isaszegen, a gyanú szerint összesen legalább másfél kilogramm amfetamint juttatva el a hálózatnak.
A Pest vármegyei nyomozók a Heves Vármegyei KTA, a Fejér Vármegyei MEKTA egységeivel, valamint a BRFK Bűnügyi Bevetési Osztályával közösen június 10-én,
egy időben hajtottak végre rajtaütést Budapesten, Veresegyházán és Őrbottyánban.
Az akció során a rendőrök mindhárom célszemélyt elfogták. A házkutatások alkalmával kábítószert, három tő kábítószergyanús növényt, porciózáshoz szükséges eszközöket, valamint mobiltelefonokat és laptopokat foglaltak le. A vagyonvisszaszerzés keretében a nyomozók két autót és másfél millió forint készpénzt is zároltak.
A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki a három férfit, és kezdeményezte őrizetbe vételüket. A bíróság döntése alapján A. Ali és Ü. Richárd letartóztatásba került, míg S. Ádám esetében bűnügyi felügyeletet rendeltek el.
