Továbbra is zárva tart a Malom-tavi strand

Veresegyház önkormányzata arról tájékoztatta a városban élőket, hogy a Malom-tavi Strand megnyitása a június elején az Álomhegyi-tónál kialakult haváriahelyzetre tekintettel egyelőre késik.

Bár a június 9-én vett vízminták kiváló eredményeket mutattak, az illetékes hatóságok a június 17-én beérkezett laboreredmények ismeretében további vizsgálatokat írtak elő.

A szakemberek június 19-én újabb mintákat vettek a Malom-tóból, amelyek laboratóriumi elemzése folyamatban van; az eredmények várhatóan a jövő héten válnak ismertté – írják a város közösségi oldalán.

A strand látogatók előtti megnyitásához szükséges hatósági hozzájárulást kizárólag az újabb vizsgálatok lezárását követően adják meg az érintett szervek.

A városvezetés közlése szerint a biztonság az elsődleges szempont, ezért a fürdőzők csak az összes előírt feltétel teljesülése és a hatósági engedélyek beszerzése után vehetik igénybe a területet.

Fotónk illusztráció.