A HungaroMet előrejelzései szerint érkező első komolyabb nyári hőhullám jelentős megterhelést jelent az emberi szervezetnek, amelyhez a hirtelen jött kánikula miatt a veresegyházi embereknek is alkalmazkodniuk kell.
A Közlekedési és Beruházási Minisztérium utasítására a vasúttársaság a hőségriasztás ideje alatt térítésmentesen biztosít vizet az utasoknak.
A legfontosabb tudnivalók a Veresegyházról Budapestre ingázók számára:
- Vízosztás: Szombattól június 23-ig, naponta 10 és 17 óra között a fővárosi pályaudvarokon – köztük a veresegyházi vonatok érkezési pontjain is – osztanak díjmentesen palackozott vizet.
- Párakapuk: Több forgalmas állomáson párakapuk működnek, melyek segíthetik a hőség elviselését.
- Utazási tanácsok: A vasúttársaság nyomatékosan kéri az utasokat, hogy senki ne induljon útnak elegendő mennyiségű folyadék nélkül. A hőségben ajánlott előre megtervezni az utazást, kerülni a tűző napon való tartózkodást, és fokozottan figyelni az idős, valamint a kisgyermekkel utazókra.
Az aktuális menetrendi változásokról, illetve a hőséghelyzettel kapcsolatos további információkról a MÁVINFORM hivatalos felületein tájékozódhatnak az érdeklődők.
